Prihlásenie užívateľa
Prihlasovacie údaje:
  | Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
Vyplňte e-mail:
Registrácia bola úspešná

Ďakujeme! Úspešne ste sa zaregistrovali na portáli Ochutnaj.sk.

Nové heslo odoslané

Na Vašu e-mailovú adresu Vám bolo zaslané nové heslo.

Nepodarilo sa prihlásiť

Zadané meno alebo heslo bolo nesprávne.

Užívateľ nie je prihlásený.

Aby ste mohli hlasovať musíte byť prihlásený.

NESPRÁVNE ZADANÁ INGREDIENCIA

Nasledovné ingrediencie z Vášho receptu nie sú v našej databáze:

Prosím používajte ingrediencie z našej databázy. Ak ste ingrediencie v našej databáze nenašli kliknite na tlačítko odoslať. My ingrediencie doplníme a recept Vám v čo najkratšom čase zverejníme.

Registrácia nového užívateľa - prvý krok
* Informácie potrebné na vyplnenie
Prihlasovacie údaje:
*
*
*
*
Registrácia na portáli Ochutnaj.sk je zdarma. Vaše údaje nezneužívame a na Váš email nezasielame spam.
Podmienky používania portálu Ochutnaj.sk:
1.a - Všetky osobné údaje vyplnené pri registrácií budú využívané pre našu potrebu (Najmä kontaktovanie výhercu súťaže) a pre potrebu konkrétnej donáškovej služby na základne Vašej online objednávky. Vaše osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a osobám.
1.b - Registráciou súhlasíte s uverejnením Vášho užívateľského mena, pohlavia a záľub v profile na portáli Ochutnaj.sk a portáli Podlachuti.sk.
1.c - Pre registráciu je potrebne uvádzať pravdivé informácie (meno, priezvisko, adresa bydliska, PSČ, mesto, telefónne číslo, e-mailová adresa) pre správnosť doručenia objednávky a pre správne a rýchle vyhodnotenie súťaže.
1.d - Vykonaná a potvrdená objednávka je záväzná a prípadná vzniknutá škoda pri zadaní nepravdivých údajov bude riešená podľa platných zákonov Slovenskej republiky.
 

Výhody kokosového oleja

25.12.2013 | 0 komentárov
Výhody kokosového oleja

Prečo sa kokosový olej označuje ako "superpotravina"? Aké benefity tento olej prináša pre vaše zdravie a zdravie vašej rodiny? Kokosový olej a výrobky z kokosového orechu by sa mali stať súčasťou vášho každodenného stravovania.

 

Zdravotné výhody kokosového oleja

  1. pomáha pri spaľovaní tukov,
  2. znižuje zlý cholesterol a naopak zvyšuje dobrý cholesterol,
  3. nezanáša cievny systém,
  4. posilňuje imunitný systém,
  5. je nápomocný na riadenie cukrovky typu 2,
  6. zabíja kandidu a plesne v ústnej dutine,
  7. chráni vlasy pred poškodením a hydratuje pleť.

Použitie kokosového oleja

Je veľmi stabilný a znesie vysoké teploty varenia, čo ho robí ideálnym pre všetky typy varenia, najmä pre vysoké teploty vyprážania. Olej má príjemnú chuť a arómu, preto je dobrým spoločníkom aj pri pečení. Niektorí ľudia si ho dokonca pridávajú do kávy namiesto mlieka, alebo smotany. Je to tiež skvelá alternatíva namiesto masla pre vegánou a osôb s neznášanlivosťou na laktózu.

Kokosový olej je prospešný pre srdce. Obsahuje kyselinu laurovú, ktorá pomáha pri prevencii rôznych ochorení srdca, vrátane vysokej hladiny cholesterolu a proti vysokému krvného tlaku. Podporuje ľudskú imunitu a funkciu imunitného systému. Je veľmi užitočný tiež pri podpore a úsilí o zníženie hmotnosti. Je ľahko stráviteľný a reguluje správne fungovanie štítnej žľazy. Okrem uvedených využití sa používa aj v kozmetike. Vďaka nemu sa zlepšuje stav pleti a vlasov. Dokáže dostatočne vyživiť a hydratovať pleť. Priaznivo pôsobí aj na ekzémy a plesne na nohách.Komentáre