Prihlásenie užívateľa
Prihlasovacie údaje:
  | Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
Vyplňte e-mail:
Registrácia bola úspešná

Ďakujeme! Úspešne ste sa zaregistrovali na portáli Ochutnaj.sk.

Nové heslo odoslané

Na Vašu e-mailovú adresu Vám bolo zaslané nové heslo.

Nepodarilo sa prihlásiť

Zadané meno alebo heslo bolo nesprávne.

Užívateľ nie je prihlásený.

Aby ste mohli hlasovať musíte byť prihlásený.

NESPRÁVNE ZADANÁ INGREDIENCIA

Nasledovné ingrediencie z Vášho receptu nie sú v našej databáze:

Prosím používajte ingrediencie z našej databázy. Ak ste ingrediencie v našej databáze nenašli kliknite na tlačítko odoslať. My ingrediencie doplníme a recept Vám v čo najkratšom čase zverejníme.

Registrácia nového užívateľa - prvý krok
* Informácie potrebné na vyplnenie
Prihlasovacie údaje:
*
*
*
*
Registrácia na portáli Ochutnaj.sk je zdarma. Vaše údaje nezneužívame a na Váš email nezasielame spam.
Podmienky používania portálu Ochutnaj.sk:
1.a - Všetky osobné údaje vyplnené pri registrácií budú využívané pre našu potrebu (Najmä kontaktovanie výhercu súťaže) a pre potrebu konkrétnej donáškovej služby na základne Vašej online objednávky. Vaše osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a osobám.
1.b - Registráciou súhlasíte s uverejnením Vášho užívateľského mena, pohlavia a záľub v profile na portáli Ochutnaj.sk a portáli Podlachuti.sk.
1.c - Pre registráciu je potrebne uvádzať pravdivé informácie (meno, priezvisko, adresa bydliska, PSČ, mesto, telefónne číslo, e-mailová adresa) pre správnosť doručenia objednávky a pre správne a rýchle vyhodnotenie súťaže.
1.d - Vykonaná a potvrdená objednávka je záväzná a prípadná vzniknutá škoda pri zadaní nepravdivých údajov bude riešená podľa platných zákonov Slovenskej republiky.
 

Mandarínka - šťavnatá oranžová pochúťka

12.12.2013 | 0 komentárov
Mandarínka - šťavnatá oranžová pochúťka

Mandarínka je bohatým zdrojom vitáminu C, ktorý je skvelý na podporu imunity. Tiež obsahuje nezanedbateľné množstvo vitáminu B, ktorý je potrebný pre tvorbu červených krviniek a svalov. Sú vhodné aj pri držaní diéty. Z tela odvádzajú prebytočnú tekutinu, čistia črevá a vďaka vysokému obsahu vody bránia dehydratácii organizmu.

Vedeli ste, že cenná je aj šupka z mandarínky?mandarinkovy-caj-zdrave-ovocie

Väčšina z nás to považuje za odpad a ani netuší, čo vyhadzuje. Obsahuje látky, ktoré majú silné protirakovinové účinky, priaznivo pôsobia na srdce, cievy, ľadviny a zaručia zníženie krvného tlaku. Má tiež svoje uplatnenie v kozmetike, pretože obsahuje množstvo éterických olejov. Môžeme si z nej uvariť napr. čaj, ktorý pomáha pri kašli?

Ako na to?

Celé mandarínky umyjeme v horúcej vode a olúpeme. Dáme do hrnca, zalejeme vodou a varíme asi 10 minút. Potom vodu vylejeme, znovu zalejeme šupky vodou a zase varíme 10 minút. Odvar scedíme do hrnčeka, osladíme stéviou (jej priaznivé účinky nájdete v našom článku), alebo medom.

Vôňa mandarínok upokojuje, zlepšuje náladu, pomáha pri problémoch so zaspávaním alebo pri migrénach.Komentáre