Prihlásenie užívateľa
Prihlasovacie údaje:
  | Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
Vyplňte e-mail:
Registrácia bola úspešná

Ďakujeme! Úspešne ste sa zaregistrovali na portáli Ochutnaj.sk.

Nové heslo odoslané

Na Vašu e-mailovú adresu Vám bolo zaslané nové heslo.

Nepodarilo sa prihlásiť

Zadané meno alebo heslo bolo nesprávne.

Užívateľ nie je prihlásený.

Aby ste mohli hlasovať musíte byť prihlásený.

NESPRÁVNE ZADANÁ INGREDIENCIA

Nasledovné ingrediencie z Vášho receptu nie sú v našej databáze:

Prosím používajte ingrediencie z našej databázy. Ak ste ingrediencie v našej databáze nenašli kliknite na tlačítko odoslať. My ingrediencie doplníme a recept Vám v čo najkratšom čase zverejníme.

Registrácia nového užívateľa - prvý krok
* Informácie potrebné na vyplnenie
Prihlasovacie údaje:
*
*
*
*
Registrácia na portáli Ochutnaj.sk je zdarma. Vaše údaje nezneužívame a na Váš email nezasielame spam.
Podmienky používania portálu Ochutnaj.sk:
1.a - Všetky osobné údaje vyplnené pri registrácií budú využívané pre našu potrebu (Najmä kontaktovanie výhercu súťaže) a pre potrebu konkrétnej donáškovej služby na základne Vašej online objednávky. Vaše osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a osobám.
1.b - Registráciou súhlasíte s uverejnením Vášho užívateľského mena, pohlavia a záľub v profile na portáli Ochutnaj.sk a portáli Podlachuti.sk.
1.c - Pre registráciu je potrebne uvádzať pravdivé informácie (meno, priezvisko, adresa bydliska, PSČ, mesto, telefónne číslo, e-mailová adresa) pre správnosť doručenia objednávky a pre správne a rýchle vyhodnotenie súťaže.
1.d - Vykonaná a potvrdená objednávka je záväzná a prípadná vzniknutá škoda pri zadaní nepravdivých údajov bude riešená podľa platných zákonov Slovenskej republiky.
 

Inšpirácie dekorácií na Silvestrovský stôl

28.12.2013 | 0 komentárov
Inšpirácie dekorácií na Silvestrovský stôl

Ak sa tento rok chystáte stráviť Silvester doma, či na chate v kruhu svojich najbližších a budete hostiteľmi silvestrovskej párty, vždy sa treba na to poriadne pripraviť. Už máte prichystané triky ako ohúriť svojich hostí? Chcete pripraviť niečo veselé, nezabudnuteľné a neviete ako na to?

Čo položiť na Silvestrovský stôl?

Stôl musí byť vhodnej veľkosti. Pre tento rok ho môžeme prikryť napríklad bielym obrusom. Položíme naň dezertné tanieriky, príbory, servítky, soľničku, koreničky a misky s kečupom, horčicou, citrónom či chrenom. Pokiaľ ide o jedlo pre domácu silvestrovskú párty sa najviac hodí  studený bufet. Na stôl poukladáme to, čo sme pripravili (šalát, chlebíčky, zákusky, slané pečivo, čerstvé ovocie, oriešky...). Samozrejme nezabudnime ani na nápoje a alkohol. 

Silvestrovské pohostenie by malo byť ľahké a nie príliš honosné. Keď si takto všetko dopredu pripravíte, tak sa môžete aj vy venovať zábave a nie stále myslieť na to, či som na niečo nezabudla a byť v strese či všetci majú všetko.

Dekorácie Silvestrovského stola

Poháriky na nápoje si môžete ozdobiť malými vejárikmi, ktoré vytvoríte zo stuhy širokej cca 6 cm. Stuhu naskladáte do harmoniky a uprostred zviažete alebo cvaknete zošívačkou. Tým sa vám vytvoria dva vejáriky oproti sebe, ktoré nasuniete na pohár.

Stôl môžete ozdobiť aj farebnými kamienkami, hviezdičkami, alebo sviečkami.

Hostí môžete ohúriť aj niečím výnimočným na čo určite nezabudnú. Čo tak stôl posypať umelým snehom, alebo šampanské chladiť v mise plnej pravého snehu a snehových gulí.

Čarovanie s poldecákmi

Poldecáky nemusia vždy slúžiť len pre alkohol. Čo keby ste do poldecákov nasypali farebný piesok (zakúpite v kvetinárstve) do neho zapichnete špáradlo na ktorom je napichané hrozno, syr a podobne. Pekná jednoduchá dekorácia a aj ľahké občerstvenie.  Poprípade to môžete zameniť za misky na čajové sviečky.

Ďalšie nápady a tipy

  • Čo tak na tento rok zvoliť na stôl zlatú farbu. Je symbolom slnečného svetla. Symbolizuje úspech a hojnosť. Stimuluje tvorivosť, dodáva energiu a optimizmus.
  • Prskavky sú tiež neoddeliteľnou súčasťou. Skúste ich napríklad pozapichovať do kvetináčov a zapáliť presne o polnoci.
  • Použite poháre s vianočným motívom.
  • Osvetlenie hrá tiež veľkú rolu. Pozor na schody či nebezpečné kúty. Všetko by malo byť poriadne osvetlené. Po pár pohároch šampanského môže mať vás hosť menšie problémy sa dostať tam, kde potrebuje.

Ak máte aj Vy nejaké triky, ktoré ste použili pominulé roky a zožali ste úspech podeľte sa s nami.

 

 
 
 
    


Komentáre